«Καθάρισαν» Βάγκνερ και Μακρυγιώργης, «έκλεισε» η 5η θέση

«Καθάρισαν» Βάγκνερ και Μακρυγιώργης, «έκλεισε» η 5η θέση «Καθάρισαν» Βάγκνερ και Μακρυγιώργης, «έκλεισε» η 5η θέση

Νίκη για την μας ομάδα στον χθεσινό (10/3) εντός έδρας αγώνα απέναντι στον Εθνικό Λατσιών με σκορ 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε σοβαρά ελέγχοντας το παιχνίδι από την αρχή με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 3-0 με γκολ από τους Vagner και Μακρυγιώργη (2).

Στο Β' μέρος η ομάδα συνέχισε από εκεί που έμεινε στο Α' μέρος σκοράροντας ένα πανέμορφο τέρμα με τον Vagner ο οποίος μετά από προσωπική ενέργεια τελείωσε τη φάση με λόμπα από πολύ δύσκολη θέση. Στη συνέχεια χαλαρώσαμε λίγο με τον Εθνικό να μειώνει σε 4-1 και στα τελευταία λεπτά απλά πετύχαμε και 5ο γκολ με τον Λειβαδιώτη.

Πολύ καλή και σοβαρή εμφάνιση από όλους η οποία επιστεγάστηκε και από τη μαθηματική εξασφάλιση της 5ης θέσης τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος. Συγχαρητήρια σε όλους τους φουτσαλιστές και την τεχνική ηγεσία.