Μάγκικη εμφάνιση κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, λυγίσαμε στην παράταση

Μάγκικη εμφάνιση κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, λυγίσαμε στην παράταση Μάγκικη εμφάνιση κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, λυγίσαμε στην παράταση

Την ήττα με 6-4 στην παράταση, 4-4 η κανονική διάρκεια, γνώρισαν οι φουτσαλιστές μας στον πρώτο αγώνα για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος

Οι παίκτες μας έκαναν τεράστια προσπάθεια αλλά οι λεπτομέρειες δεν ήταν με το μέρος μας.

Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν ξανά, στη Λάρνακα αυτή τη φορά, την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου.

Επιβάλλεται να είμαστε εκεί και να στηρίξουμε τις προσπάθειες της ομάδας μας.

Η επίσημη ενημέρωση:

Tεράστια προσπάθεια, χωρίς όμως αντίκρυσμα για την AEK FUTSAL που λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης (6-4) στον πρώτο ημιτελικό με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο.

Η ομάδα μας πραγματοποίησε ψυχωμένη εμφάνιση, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 3-4, όμως κάτω από τις αντίξοες συνθήκες που διεξαγόταν η αναμέτρηση, δέχθηκε τελικά την ήττα με 6-4. Σκόρερ της ομάδας μας οι Λακκούφης, Λειβαδιώτης, Βασιλείου και Alexei.

Η πρόκριση στον τελίκό κρίνεται στις τρεις νίκες, με το δεύτερο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης να διεξάγεται την Πέμπτη στις 19:00 στο Κίτιον .