Η άνετη επικράτηση επί της ΑΕΛ και το κάλεσμα ενόψει της μάχης με ΑΠΟΕΛ

Η άνετη επικράτηση επί της ΑΕΛ και το κάλεσμα ενόψει της μάχης με ΑΠΟΕΛ Η άνετη επικράτηση επί της ΑΕΛ και το κάλεσμα ενόψει της μάχης με ΑΠΟΕΛ

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό Φούτσαλ η ομάδα μας κατάφερε και κέρδισε χθες βράδυ την ΑΕΛ με 9-2.

Η ομάδα μας που έδειξε να μην επηρεάζεται καθόλου από τα γεγονότα που συνέβησαν μεσοβδόμαδα μπήκε από νωρίς με πολλή διάθεση και επέβαλε τον ρυθμό της.

Ο Γκόμες, ύστερα από ασίστ του Λέο άνοιξε το σκόρ για την ομάδα μας μόλις στο 5΄ λεπτό με τον έτερο Βραζιλιάνο Λούκας Μπόρτζες να ανεβάζει την διαφορά στα δύο τέρματα στο 8' ύστερα απο καταπληκτικό διαγώνιο σουτ.

Στο 9' και ύστερα από εκτέλεση φαόυλ ο Μπρούνο Γκόμες πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο για την ομάδα μας κάνοντας το 3-0.

Η ομάδα της ΑΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει παίζοντας με flying goalkeeper, όμως η ομάδα μας αμύνθηκε σωστά και με σουτ του Μπόρτζες από το δικό μας εξάμετρο έκανε το 4-0 στο 12'. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Λιοτατής από κοντά έκανε το 1-4 μειώνοντας προσωρινά για την ομάδα της Λεμεσού.

Δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Σκαρπάρης έκανε από κοντά το 5-1 για την ομάδα μας το οποίο ήταν και το σκορ στο ημίχρονο.

Η ομάδα μας στο δεύτερο μέρος συνέχισε από εκεί που σταμάτησε με τον Μπρούνο Γκόμες που και χθες έιχε τρελά κέφια να κάνει το 6-1 στο 24' και το 7-1 στο 29'.

Ο Ραφαήλ Αλαμπρίτης στο 36' μείωσε σε 7-2 ενώ δύο λεπτά μετά ο "Τούμα" άνοιξε και αυτός λογαριασμό για φέτος και με μακρινό σουτ έκανε το 8-2.

Ο νεαρός Κωνσταντίνος Αποστόλου πέτυχε, ύστερα από δικό του κλέψιμο, το 9-2 στο 39' αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι και σφύριγμα της λήξης.

ΑΕΚ (πεντάδα): M.Χριστοφόρου, Κ.Κίτας, Μ.Γκόμες, Λ.Φεϊτόζα, Λ,Μπόρτζες

Γ. Χριστοφή, Π. Σκαρπάρης, Γ. Τουμαζής, Κ. Αποστόλου, Λ. Βασιλείου (Α)

Την ερχόμενη Πέμπτη (18/10) στις 20.30 η ομάδα μας φιλοξενεί στο Κίτιον Αθλητικό Κέντρο την ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Στηρίξτε έμπρακτα την προσπάθεια της ομάδας μας!!