Στενή νίκη και προβάδισμα πρόκρισης με Χέφελ

Στενή νίκη και προβάδισμα πρόκρισης με Χέφελ Στενή νίκη και προβάδισμα πρόκρισης με Χέφελ

Χωρίς να εντυπωσιάσει και χωρίς να παίξει σπουδαίο ποδόσφαιρο η ομάδα μας κατάφερε να επικρατήσει 1-0 της Πετροκούμπ και να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση.

Μπορεί ο στόχος για μία μεγάλη νίκη που θα έβαζε γερές βάσεις να έχει επιτευχθεί, όμως τουλάχιστον κερδίσαμε άλλο ένα εντός έδρας παιχνίδι με μηδέν παθητικό και συνεχίζουμε.

Στο 3ο λεπτό ο Χέφελ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αβράμ. Όλοι πιστέψαμε ότι η συνέχεια θα ήταν ανάλογη με αρκετά ακόμη γκολ, όμως η ομάδα μας δεν ήταν τόσο φρέσκια στο γήπεδο, πράγμα λογικό μιας και ουσιαστικά είμαστε σε ακόμα περίοδο προετοιμασίας.

Στο 45+3΄ είχαμε δοκάρι με σουτ του Τάρας που λίγο έλλειψε να πετύχει αυτογκόλ. Η νίκη είναι σημαντική και πάμε πλέον στην Μολδαβία για να σφραγίσουμε την πρόκριση μας στον επόμενο γύρο.

ΑΕΚ: Τόνιο, Ραούλ, Μικέλ, Μοϊσόφ (Κάσες 83΄), Ιωάννου (Τέτε 46΄), Τρουγιόλς, Χέφελ (Ακοράν 68΄), Σάστρε, Γιάννου, Τρισκόφσκι, Τολεμές

ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ: Αβράμ, Ντουάνλα, Ντζομό, Μούτρακ, Ποτερνίκε, Τζαρντάν, Κοζιοκάρι, Ντζου, Ντέντοφ (Γκούλσεκ 10΄), Μπεζιάν (Τουρκάν 70΄), Τάρας (Σλίβκα 63΄)