Ήττα από ΑΠΟΕΛ, φάνηκαν οι επιθετικές μας αδυναμίες... (φώτος)

Ήττα από ΑΠΟΕΛ, φάνηκαν οι επιθετικές μας αδυναμίες... (φώτος) Ήττα από ΑΠΟΕΛ, φάνηκαν οι επιθετικές μας αδυναμίες... (φώτος)

Ήττα για την ομάδα μας με 1-0 απέναντι στον ΑΠΟΕΛ, μέσα στο ΓΣΠ.

Η ΑΕΚ μας αν και στάθηκε καλά αμυντικά έδειξε, ότι στερεί στο επιθετικό κομμάτι, πράγμα που πρέπει να βελτιώσει ο  Κόντε και ο Κανέδα.

Στο πρώτο μέρος ξεκίνησε καλά η ομάδα μας είχε στα πρώτα 5 λεπτά του αγώνα προϋπόθεση με τον Σπολιαρίτς να κάνει μπαλιά προς τον Μακρή με τον τελευταίο να μην φτάνει την μπάλα για να σκοράρει.

Αμέσως μετά το ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να απειλήσει, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Τόνιο.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο στο πρώτο μέρος, χωρίς πολλές ευκαιρίες και με τις δύο ομάδες να προσέχουν αρκετά τα νότα τους.

Το ΑΠΟΕΛ ήταν αυτό που στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου προσπάθησε να γίνει απειλητικό, ωστόσο δεν έφτασε σε κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος αυτή που μπήκε καλύτερα ήταν η αντίπαλη ομάδα με τον Κλωναρίδη να καταφέρνει να σκοράρει στα πρώτα έξι λεπτά του ημιχρόνου, στο 51', μετά από ασίστ του Ζαχίντ.

Η ομάδα μας προσπάθησε να βρει τον τρόπο να απαντήσει στο γκολ του ΑΠΟΕΛ, εντούτοις δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

ΑΠΟΕΛ: Σίλβα, Σάντος, Λουντέμο (46΄Ζαχίντ) Τάμαρι, Σατσιάς, Χάνι, Κλωναρίδης, Γιένσεν, Γουίλερ, Σιέλης, Μιχαήλοβιτς

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Τσιλιγκίρης, Αποστολάκης, Λαφράνς, Κατσαντώνης, Ζαχίντ, Γαβριήλ, Μερκής, Πολυκάρπου, Ιωάννου, Γιάκολις, Κούτσακος

ΑΕΚ: Τόνιο, Θ.Ιωάννου, Τρουγιόλς, Μοϊσόφ, Φερνάντες, Σπόλιαριτς, Σπιρόφκσι (50΄Κάσες) Άμπραχαμ, Μακρής, Αναστασίου (46΄Φλοριάν) Τρισκόφκσι

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τάντι, Θωμά, Κάσες, Πλάνας, Γκολομπάρτ, Ράσπας, Τούμπας, Κωνσταντίνου, Φλοριάν.

Χωρίς πολλές φάσεις ούτε το δεύτερο μέρος, η ομάδα του Ουζουνίδη κατάφερε να κρατήσει το 1-0 και πήρε μία φιλική νίκη απέναντι στην ομάδα μας.