Το παλέψαμε, είχαμε ένα ημίχρονο και ήττα από Απόλλωνα!

Το παλέψαμε, είχαμε ένα ημίχρονο και ήττα από Απόλλωνα! Το παλέψαμε, είχαμε ένα ημίχρονο και ήττα από Απόλλωνα!

Πρώτη ήττα μέσα στο ΑΕΚ Αρένα για την ομάδα μας για φέτος.

Η ΑΕΚ μας αν και το πάλεψε απέναντι στον Απόλλωνα, στο τέλος δέχθηκε την ήττα με 2-1.

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, καθώς είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες αλλά και προηγήθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Πίττα στο 29'.

Στη συνέχεια και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα που ήταν καλύτερη ήταν η ΑΕΚ μας. Οι παίκτες μας μπήκαν με στόχο να γυρίσουν το παιχνίδι. Φτάσαμε στην ισοφάριση με την γκολάρα του Ακοράν στο 66', όμως στην αντεπίθεση δεχθήκαμε το 2ο γκολ με τον Ντιγκινί στο 73'.

Στα τελευταία λεπτά προσπαθήσαμε να φτάσουμε στην ισοφάριση, όμως δεν τα καταφέραμε και δεχθήκαμε την ήττα με 2-1 από τον Απόλλωνα.

ΑΕΚ: Τέουνκενς, Θάντι (80'Κωνσταντίνου), Τρουγιόλς, Σπιρόφσκι, Σπόλιαριτς (46'Ακοράν), Χέιτλι, Νάντο (67'Αναστασίου), Φερνάντεθ, Γκονζάλεθ, Ναράνχο, Μακρής (46'Τρισκόφσκι).

Στον πάγκο: Τόνιο, Τρισκόφσκι, Αντωνιάδης, Ακοράν, Μοϊσόφ, Ανδρέου, Έκτορ, Αναστασίου, Κωνσταντίνου.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Δημητρίου, Πέδρο (55'Φιλιώτης), Γιούστε, Σάλαϊ, Αγκίρε, Ντένιτς (88'Νταμπό), Μάρκοβιτς (46'Χάμπος), Πίττας, Γιαννιώτας (88'Βασιλείου), Ντιγκινί, Μπένσοπ (63'Σακέτι).

Στον πάγκο: Γιοβάνοβιτς, Φιλιώτης, Κατελάρης, Βασιλείου, Σακέτι, Χάμπος, Ματέι, Νταμπό, Γκακπέ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χέιτλι (3η), Σπιρόφσκι, Θάντι / Ντιγκινί, Σάλαϊ (3η).

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος