Τρίτο φιλικό και το προφίλ της Ζalaegerszegi!

Τρίτο φιλικό και το προφίλ της Ζalaegerszegi! Τρίτο φιλικό και το προφίλ της Ζalaegerszegi!

Το τρίτο της φιλικό, στην νέα αγωνιστική περίοδο, δίνει σήμερα (24/07), στις 20:00 κόντρα στην Ζalaegerszegi η ΑΕΚ.

Στα προηγούμενα φιλικά, ο Καταλά μοίρασε το χρόνο σε 26 ποδοσφαιριστές, ενώ δεν αγωνίστηκαν ακόμη λεπτό οι Τρισκόφσκι, Άμπραχαμ και ο 17χρονος τερματοφύλακας, Δημήτρης Στυλιανίδης.

Στο σημερινό πιθανόν να πράξει το ίδιο και να χρησιμοποιήσει δύο διαφορετικές εντεκάδες στα δύο ημίχρονα (όπως έπραξε και στα φιλικά με Δόξα και Μπειτάρ).

Ο Ισπανός κόουτς, θέλει να αξιολογήσει το ρόστερ του, όσο το δυνατόν περισσότερο μέχρι να καταλήξει στους εκλεκτούς, ενώ ίσως δούμε και για πρώτη φορά δίδυμο "φωτιά" στην επίθεση Ντάρμπισαϊαρ -Τρισκόφσκι. Απών από το σημερινό παιχνίδι θα είναι ο Τρουγιόλς καθώς αποχώρησε τραυματίας από το φιλικό της Πέμπτης.

Ποια είναι η Ζalaegerszegi;

Η Ουγγρική ομάδα, τερμάτισε στην ένατη θέση του περσινού πρωταθλήματος, με τελικό απολογισμό τις 10 νίκες, 7 ισοπαλίες και 16 ήττες και με αναλογία τερμάτων 58 υπέρ και 58 κατά.

Τέσσερα φιλικά έδωσε μέχρι στιγμής, πετυχαίνοντας μία νίκη (1-2 την Rogaska), 2 ισοπαλίες (0-0 με Osijek και 1-1 Gyirmot FC) και έχοντας μια βαριά ήττα από την Τabor Sezana με 4-1.

Kαλή ευκαιρία για τον Καταλά, να δοκιμάσει ξανά αρκετά πράγματα, αρκετούς ποδοσφαιριστές και αρκετά σχήματα στο σημερινό φιλικό.